نخستین جایزه بین‌المللی موسيقى توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود:

جایزه بین‌المللی پیانوی «باربد» در شیراز

  • چهارشنبه, 27 مرداد 1395 ساعت 10:17
  • منتشرشده در اخبار
  • بازدید 1417 دفعه

نخستین دوره جایزه بین‌المللی پیانوی «باربد»، ٢٢ تا ٢۴ دی‌ماه سال جاری توسط انجمن شیراز فیلارمونیا، با حمایت گالری و کارخانه پیانوی باربد و همکاری مؤسسه فرهنگی هنری شهرآفتاب و کنسرواتوار شهر پاریس (Conservatoire de la Ville de Paris)  در شیراز برگزار می‌شود.

 

به گزارش «موسیقی ما»، جایزه بین‌المللی پیانوی «باربد» به صورت مسابقه در دو گروه سنی «الف» و «ب» ویژه 11 تا 18 سال و 18 تا 35 سال برای نخستین‌بار در ایران، به همت بخش خصوصی و با مديريت هنرى ليلا رمضان، پیانیست ایرانی ساکن سوئیس و آرش اسماعيلى، مدیر هنری انجمن شیراز فیلارمونیا برگزار خواهد شد.

آرش اسماعیلی هدف از این رقابت را علاوه بر انگیزه‌بخشی، ایجاد فضای رقابت و ارائه توانایی‌های پیانیست‌های جوان و نوجوان عنوان کرد و گفت: «هدف ما فراهم کردن فرصتی برای ارتقاء سطح آموزش و تحصیل پیانیست‌های مستعد کشور‏مان در مؤسسات و کنسرواتوارهای درجه یک جهان است.»

مدير هنرى انجمن شيراز فيلارمونيا از حضور یکی از پیانیست‌های برجسته فرانسوی در این دوره خبر داد و گفت: «در نخستین دوره جایزه پیانوی «باربد»، از حضور پیانیست برجسته فرانسوی، کریستوف بوکوجیان، به عنوان دبیر شورای بازبینی و مدرس مسترکلاس‌های ایران و فرانسه بهره می‌برد و در جوایز اولین دوره آن علاوه بر ضبط و انتشار رسمی فیلمِ اجرای نهایی برندگان و دو جلسه مستركلاس در شيراز، ١۰ روز مسترکلاس با کریستوف بوکوجیان در فرانسه برای ٢ نفر نیز تدارک دیده شده است.»

فراخوان این جایزه روی سایت مسابقه به آدرس www.barbadpianoprize.com منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس فوق نسبت به ارسال مدارک تا مهلت 25 آبان اقدام کنند.

به این مطلب امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه